#16 2011-06-11 23:03:31

 Greeter

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Shrykull

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 349
Punktów :   
Ulubiona Postać: Wszystkie :D
Wiek: 13
Ulubiona Komenda: śmiech Glukkona w GameSpeak :D
Ulubiona Lokacja: Wszystkie są wyjechane :D

Re: Absurdy w szkole

No według mnie wszystkie przedmioty są potrzebne, bo parę rzeczy przydałoby się wiedzieć z różnych dziedzin, żeby nie wyjść na głupka.
Trochę się przyswoi, ale i tak z 70% rzeczy nie związanych z naszym zawodem, zapomnimy.

Konwekcja praw dziecka:
# Nie wykorzystywać dzieci to pracy, bez ich woli!
Ale do szkoły to i tak trzeba chodzić


Wszystko co piszę, piszę tylko po to, żeby nabić sobie posty
Nie no, żartuje

nie, nie żartuję
No dobra, żartuje (-.-)

Offline

#17 2011-06-12 01:22:18

Slim

Slimiasty

Skąd: cmentarz
Zarejestrowany: 2009-09-12
Posty: 1222
Wiek: eons
Ulubiona Lokacja: zimna ziemia
WWW

Re: Absurdy w szkole

Gretter napisał:

Po 4:
Dlaczego na religii uczymy się tylko o chrześcijaństwie. Przecież ten przedmiot nazywa się religia, a nie wychowanie chrześcijańskie .
A jeśli ktoś wyznaje islam, buddyzm czy prawosławie to gdzie ma się uczyć o tych religiach, jak facet czy babka ciągle będą mówić, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą religią.

Dla mnie każda religia jest ograniczeniem. Nie ważne czy chrześcijaństwo, islam lub cokolwiek innego. Dziwię się, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek może brać to na poważnie i wierzyć w nadprzyrodzone istoty, bez urazy oczywiście dla niektórych

W pewnym sensie uważam, że to nawet dobrze, iż jest taki przedmiot jak religia (dziwne, nie ?). Chcąc nie chcąc, żyjemy w kraju, w którym chrześcijaństwo odgrywało od początku dość znaczącą rolę (nie licząc czasów pogańskich). Ale zmieniłbym nieco formę nauczania. Powinien być to przedmiot omawiający z dystansem dzieje chrześcijańskie (coś jak np mitologia grecka na polskim, wiecie - takie tam ciekawostki) nie narzucając w żaden sposób jakichkolwiek poglądów. Również nie powinien nauczać żaden ksiądz, bo to się mija z celem jak łatwo się domyślić. A jeśli chcą uczyć młodych co dobre, a co złe to niech wprowadzą np etykę.

Odnosząc się do pytania - jeśli wyznajesz jakąś religię, to chyba logiczne jest to, że już na starcie powinieneś posiadać dostatecznie dużo wiedzy na jej temat. Przynajmniej tak było ze mną, w szkole i tak nic nowego na temat swej religii się nie dowiedziałem. Ale jeśli wciąż odczuwasz niedosyt, zawsze możesz pogłębiać wiedzę poprzez inne źródła, niż szkoła. Poczytaj biblię, koran, cokolwiek.

Chociaż nie ukrywam, mogliby poświęcić parę tematów o innych kulturach i wierzeniach, również w celu informacyjnym.

Przecież ten przedmiot nazywa się religia, a nie wychowanie chrześcijańskie .
A jeśli ktoś wyznaje islam, buddyzm czy prawosławie

Prawosławie jest częścią chrześcijaństwa, no ale wiem co miałeś na myśli.


yt: slimiasty slim
aka slepyslimak

Offline

#18 2011-06-12 07:58:33

 Login95

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Shrykull

Skąd: Ruda Śląska, Kochłowice City
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 490
Punktów :   12 
Ulubiona Postać: Big Face
Wiek: 24
Ulubiona Komenda: Suck it! o3o
Ulubiona Lokacja: Stockyard
WWW

Re: Absurdy w szkole

No, mi jako grafika/taksówkarza/kierowcę czarnej wołgi też nie przyda się wiedza o Napoleonie, sinusy, cosinusy, tangesy, cotangesy, gdzie leży Bajkał, wzór strukturalny i sumaryczny tristearynianu glicerolu, rozpoznawanie części mowy itd., ale jeśli nie zostaniemy tym kim chcemy ta wiedza może się nam przydać.
A odpowiedzialność zbiorowa to czysty DEBILIZM! Tylko nauczyciel z kiełbasą zamiast mózgu robi takie rzeczy (pozdrawiam wychowawczynię).
A przeciwko przedmiotowi jakim jest religia nie mam nic przeciwko (podnosi mi średnią)

Po co trzymać uczniów na lekcji, na której się nic nie robi (albo ogląda film) bo skończyły się tematy?

Ostatnio edytowany przez Login95 (2011-06-12 08:05:08)

Offline

#19 2011-06-12 16:59:54

 Przyjaciel Abe'a

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Shrykull

Skąd: Bytom,RuptureFarms
Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 527
Punktów :   
Ulubiona Postać: Stranger
Wiek: 99999
Ulubiona Komenda: Hello & plaskacz oraz pierd
Ulubiona Lokacja: Paramonia & Scrabania

Re: Absurdy w szkole

Nam po wyst. ocen, walą jeszcze sprawdziany i testy :abeface4: :abeface4: :abeface4:

Ostatnio edytowany przez Przyjaciel Abe'a (2011-06-12 17:00:11)


http://mag.racked.eu/image/9002/Nie+czantuj%21/mca.png
http://mag.racked.eu/image/46/A+teraz+cos+rozpier%2Aol%21/mca.png

Offline

#20 2011-06-12 19:11:05

 Tusia10

Żonka

Skąd: Węglodajnia
Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 632
Wiek: 24
Ulubiona Lokacja: Rupture Farms / Slig Barracks

Re: Absurdy w szkole

Slim napisał:

Chociaż nie ukrywam, mogliby poświęcić parę tematów o innych kulturach i wierzeniach, również w celu informacyjnym.

U nas w szkole na religii czasem omawiamy tematy o innych religiach. Np.: ostatnio mieliśmy "Śmierć w religiach świata". I przez prawie całe pierwsze półrocze na historii uczyliśmy się o islamie...


항상 잠을 자고 싶다

Offline

#21 2011-07-11 03:19:42

 KamcioOdd

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Mudokon

31525433
Zarejestrowany: 2011-07-10
Posty: 44
Punktów :   
Ulubiona Postać: Dripek
Wiek: 14
Ulubiona Komenda: Laugh(Glukkon)
Ulubiona Lokacja: BoneWerkz

Re: Absurdy w szkole

Tusia10 napisał:

A te dupki co u nas w klasie przeszkadzają ... A zdziwicie się, bo ja wam powiem, że u nas w klasie najbardzej przeszkadza jeden chłopak i same słodkie idiotki (4 dziewczyny). Całą lekcje 'hi hi hi!' i 'ha ha ha', a nam się obrywa. I chcą tak wkur...zyć naszą babkę z maty, żeby nie chciała nas uczyć i żeby nam nauczycielkę zmienili. A ona jest spoko, bo umie wszystko wytłumaczyć, ale jak ją wkurzymy to dużo krzyczy.

Święta racja... Najlepiej degenerata za ucho ( ) i won za drzwi, jak się nie umie zachować.

Oceny na półrocze i za cały semestr najczęściej powinno dostawać się za aktywność i podejście do przedmiotu. W drugim semestrze moja klasa miała zamianę nauczycieli. Z Bardzo fajniej, miłej kobitki, która wszystko wytłumaczy, ==> REPLACE ==> i na taką parszywą, co stawia końcowe tylko z średniej ocen. Ale było śmiesznie, bo ona była taka gruba i duża (od tych kształtów dostała ksywę BOMBA ). Na półrocze miałem 4, ale już na cały semestr 3. Jak w następnej klasie będę miał z nią to chyba wezmę RPG i wziuuum wszystko z dymem.

U mnie temat o islamie, prawosławiu itd. były najczęściej poruszane na Historii. Ja to nie wiem po co uczyć się historii jakichś majów, azteków i egipcjan. Wolę już usiąść w domu i poczytać o historii polski. Takie jest moje zdanie.

Na religii, normalka... Wszystko o ludziach. Zdarzyło się, że miałem o Żydach, ale to chyba 3 lekcje.

IMO najgorzej jest na j.polskim. Dostajesz sprawdziany i kartkówki po radzie pedagogicznej.


NO BONES - NO BREW!!

Offline

#22 2011-07-11 20:06:36

 Tusia10

Żonka

Skąd: Węglodajnia
Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 632
Wiek: 24
Ulubiona Lokacja: Rupture Farms / Slig Barracks

Re: Absurdy w szkole

Po radzie pedagogicznej spr.? Ehh, zal
Taa, chwyc se za ucho dziewczyne, ktora ma po 5 czy 6 dziurek w uchu i we wszystkich kolczyki ; >
Mnie bardziej fascynuje kultura innych ludow, np.: Majow i Egipcjan Mam w domu z 10 ksiazek o nich.
Bomba? My faceta od historii Viking nazywamy, no bo on jak wiking wyglada. Lysy z taka broda ... xD Slimowi kiedys portrety zrobione Vikingowi na lekcji pokazalam i moze tutaj za tydzien (wtedy do PL wracam) umieszcze Portrety zwa sie 'Vikingi w turbanach'. Nie zeby facet turbany nosil, bron Boze, tylko lysina mi i mojej przyjaciolce nie wychodzila. Mi raz udalo sie namaowac go lysego, ale nwm gdzie to posialam
Ciesze sie, ze sa wakacje... Tu w Niemczech koncza szkole dopiero 25 lipca x.x' ...

Ostatnio edytowany przez Tusia10 (2011-07-11 20:07:56)


항상 잠을 자고 싶다

Offline

#23 2011-08-05 21:33:52

 Marabit

Tańczący z Paramitami

Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 1428
Punktów :   44 
Ulubiona Postać: Gen. Dripik
Wiek: 36
Ulubiona Lokacja: RuptureFarms

Re: Absurdy w szkole

Greeter napisał:

Po 2:
Dlaczego, żeby mieć czerwony pasek, można mieć 4 z przedmiotów, ale z zachowania już nie?

Bo czerwony pasek przestałby być czymś prestiżowym i miałoby go o wiele więcej osób.

Przyjaciel Abe'a napisał:

Nam po wyst. ocen, walą jeszcze sprawdziany i testy :abeface4: :abeface4: :abeface4:

Jaki problem skoro oceny są wystawione? Mnie po tym praktycznie w szkole nie ma.

Dla mnie absurdem jest (w mojej szkole tak było, nie wiem jak w innych) branie pod uwagę jak ocenia zachowanie klasa. Ktoś kogoś lubi to da wysokie, nie lubi da niskie, o prawdziwej ocenie zachowania mało kto myśli. Albo losowanie w tajemnicy osoby której trzeba kupić prezent na Mikołajki chociaż na przerwie każdy już wie kto kogo wylosował. Nie wspominając o tym, że prezent powinien wynikać z czyjejś dobroci, nie z obowiązku.


http://i46.tinypic.com/259ws3k_th.gif

Offline

#24 2011-08-06 11:23:28

 Greeter

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Shrykull

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 349
Punktów :   
Ulubiona Postać: Wszystkie :D
Wiek: 13
Ulubiona Komenda: śmiech Glukkona w GameSpeak :D
Ulubiona Lokacja: Wszystkie są wyjechane :D

Re: Absurdy w szkole

Popieram.

A też muzyka i plastyka oraz W-F to beznadzieja.
Na muzyce: Masz zaśpiewać (każdy się wstydzi śpiewać przy innych) Chłopak: siadaj czwórka, dziewczyna: siadaj 6.
Niektórzy nie umieją rysować ani śpiewać, więc po co są z tego oceny?!

Na W-F: Sprawdzian z kosza: Paweł twoja kolej!
źle wykona to 3.
Po co są z W-F oceny, jak W-F to przecież ma na celu podtrzymać przysłowie: sport to zdrowie.
3 te przedmioty powinny być na zaliczenie.
A ci co dostawaliby normalnie 6 to by szli na jakieś olimpiady, występy itd.


Wszystko co piszę, piszę tylko po to, żeby nabić sobie posty
Nie no, żartuje

nie, nie żartuję
No dobra, żartuje (-.-)

Offline

#25 2011-08-06 11:49:14

 Kisamoto

Newsman

6774470
Skąd: mam wiedzieć?
Zarejestrowany: 2010-08-08
Posty: 429
Punktów :   
Ulubiona Postać: Slig
Wiek: 16
Ulubiona Komenda: Stop it (BeatBox)

Re: Absurdy w szkole

Marabit napisał:

Albo losowanie w tajemnicy osoby której trzeba kupić prezent na Mikołajki chociaż na przerwie każdy już wie kto kogo wylosował. Nie wspominając o tym, że prezent powinien wynikać z czyjejś dobroci, nie z obowiązku.

My tak naprawdę mieliśmy tę zasadę gdzieś. U nas nie tyle co wszyscy JUŻ na lekcji wiedzieli, kto ma kogo, to jeszcze się wymienialiśmy karteczkami z nazwiskami

Gretter napisał:

Na muzyce: Masz zaśpiewać (każdy się wstydzi śpiewać przy innych) Chłopak: siadaj czwórka, dziewczyna: siadaj 6.

Tak jest zawsze, więc się nie martw. Zresztą i tak na muzyce zawsze dziewczyny są pupilkami nauczycielek (oczywiście bez urazy, do dziewczyn nic nie mam, tu nauczycieli winię), a np. w gimnazjum... No chyba każdy chłopak ma mutację i spróbuj tu wyższe tony bez pisku zaśpiewać... Mi niby jakoś wychodziło, ale mi zawsze 5 wystawiała, a przyszła dziewczyna, co jęczała jak na pogrzebie i dostała 6.

Ostatnio edytowany przez Kisamoto (2011-08-06 11:49:38)


http://mypsn.eu.playstation.com/psn/profile/greku3.png

Offline

#26 2011-08-06 15:54:02

 Greeter

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Shrykull

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 349
Punktów :   
Ulubiona Postać: Wszystkie :D
Wiek: 13
Ulubiona Komenda: śmiech Glukkona w GameSpeak :D
Ulubiona Lokacja: Wszystkie są wyjechane :D

Re: Absurdy w szkole

Dzięki Bogu już od 2 klasy gimnazjum spokój z muzyką na całe życie xD


Wszystko co piszę, piszę tylko po to, żeby nabić sobie posty
Nie no, żartuje

nie, nie żartuję
No dobra, żartuje (-.-)

Offline

#27 2011-08-07 20:28:06

 Haker120

http://img.informer.com/icons/png/16/23/23053.png Shrykull

2960540
Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 259
Punktów :   
Ulubiona Postać: Abe
Wiek: 27
Ulubiona Komenda: Fart? XD
Ulubiona Lokacja: FeeCo Depot

Re: Absurdy w szkole

Uff jak to dobrze że skończyłem wszystkie wymagane szkoły bo jeszcze pare lat dłużej to by mnie chyba w psychiatryku zamkneli przez tych pseudo nauczycieli - jedynie liceum miło wspominam z paroma wyjątkami.

Offline

#28 2011-08-07 20:31:17

 lismati

Newsman

Skąd: Vykkers Lab
Zarejestrowany: 2010-07-13
Posty: 382
Punktów :   
Ulubiona Postać: Vykker/Intern
Wiek: 16
Ulubiona Komenda: Get Him
Ulubiona Lokacja: Mosaic Lines

Re: Absurdy w szkole

Studia?


http://img814.imageshack.us/img814/4452/ltsignature2010jul28lis.jpg

Offline

#29 2011-08-07 21:04:27

 Tusia10

Żonka

Skąd: Węglodajnia
Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 632
Wiek: 24
Ulubiona Lokacja: Rupture Farms / Slig Barracks

Re: Absurdy w szkole

@Marabit U mnie tak samo, tylko, że (tak jak u Kiasmoto) wszyscy prócz mnie i jeszcze paru osób wymieniali się karteczkami. Ja mam taki problem, że zawsze na takich Mikołajkach przesadzam i kupuję prezenty, których łączna suma przekracza tą dozwoloną. W tym roku miał być prezent za max 20 zł, a ja kupiłam prawie za 40. Ale nie ma to jak widzieć, jak się koleżanka cieszy z misiaka, czekoladek, raffaello, czy innych pierdół. I wszystko, łącznie z torebką na prezenty, dobrane kolorystycznie. Zwykle łażę, przez te prezenty, tydzień po sklepach, ale jak mówiłam warto.

Kisamoto napisał:

na muzyce zawsze dziewczyny są pupilkami nauczycielek (oczywiście bez urazy, do dziewczyn nic nie mam, tu nauczycieli winię)

Oj, zdziwiłbyś się jak u mnie w szkole jest. Bardziej dziewczynom się na muzyce obrywa... Bo u nas w klasie dziewczyny to często, tu zacytuję moją nauczycielkę : "szympansy" Nie będę przeczyć, ale chyba dlatego, że należę do spokojnej mniejszości. : P


항상 잠을 자고 싶다

Offline

#30 2011-08-07 22:07:19

 Kisamoto

Newsman

6774470
Skąd: mam wiedzieć?
Zarejestrowany: 2010-08-08
Posty: 429
Punktów :   
Ulubiona Postać: Slig
Wiek: 16
Ulubiona Komenda: Stop it (BeatBox)

Re: Absurdy w szkole

Tusia10 napisał:

Zwykle łażę, przez te prezenty, tydzień po sklepach

I to jest najgorsze... Te mikołajki tylko problemów nanoszą. Głupie to łażenie po sklepach i zawracanie dupy przez nauczycieli. No ale pozostaje to... No bo przecież nie będę przychlast i nie podejdę do osoby spytać się, co chce. Ale w podstawówce tak było, tyle że to nauczyciel pytał nas po kolei, co mnie więcej chcielibyśmy dostać. Wg. mnie te mikołajki to strata czasu. No.. Ale przynajmniej można kogoś uszczęśliwić(?).

@Marabit, to samo było u mnie w klasie z tym pisaniem na karteczce zachowania dla kogoś. Przyszła do Cb taka lansidupa i "COOO??!?!?!?oneoneone!!! Daj mi pieńć!!!", przy czym tak naprawdę ona pewnie ci 2 dawała I tak te ocenianie klasowe nie było ważne. Nauczyciele sobie zawsze loterię robili. Ale tutaj na koniec ubłagaliśmy z kolegą u wychowawczyni 6 z zachowania (bo inni też mieli 6 nie wiadomo za co) no i nam się udało Ale i tak mieliśmy głupią tę wychowawczynię... Ehhh szkoda gadać. Ona przez te 3 lata zawsze niektórych imion zapominała. Pod koniec roku mieliśmy z nią jechać do Centrum Kopernik (zapłaciliśmy jej za całe 5 dni wycieczek), a tu nagle nie.. "Pojedziemy sobie do McDonalda", potem zamiast nam fundnąć żarcie, to ona "Jak chcecie, to możecie ode mnie pożyczyć pieniążki". Ale pośmiać się potem przynajmniej z niej można było. Ja nie rozumiem tego przydzielania nauczycieli innej profesji, co do klasy. Np. ja byłem w "umiejętności komputerowe", inaczej mat-inf i dali nam wychowawczynię od WF-u. I tu się zaczęła zabawa Ok, wyżyłem się, wy też to zróbcie xD


http://mypsn.eu.playstation.com/psn/profile/greku3.png

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hoolsgame.pun.pl www.f1-transmisjeonline.pun.pl www.tsim.pun.pl www.si.pun.pl www.e-wpf.pun.pl